Kablosuz İnternet

Kablosuz İnternet

Kablosuz İnternet (uydu sistem hizmeti), karasal altyapıdan bağımsız bir şekilde uydu üzerinden çift yönlü internet hizmeti almak için geliştirilmiş iletişim sistemleridir. Radyolink ve Airfiber olarak da bilinen kablosuz internet hizmeti verici cihazların bulunduğu istasyondan, sağlıklı frekans akışına erişim sağlayan her bölgeye internet hizmeti sunabilir.

Kablosuz İnternet Nasıl Çalışır

Daha açık bir ifadeyle tanımlamak gerekirse: kablosuz internet verici cihazla çatınıza kurulacak anten arasında gerçekleşen elektromanyetik dalgaların internet erişiminize olanak sağlamasıdır. Kablosuz internet, hizmet amacı gereği fiber ve dsl internet hizmet türleri gibi pop noktalarından binanıza kadar kablo çekimi gerekmeden Wİ-Fİ hizmeti sunabilir.

Kablosuz İnternet Avantajları

Altyapı bulunmayan bölgelerde alternatif olarak internet hizmeti sunmayı hedefleyen Radyolink, bilinenin aksine tek verici üzerinden büyük kitlelere yayın yapmaz. Hizmet ağının genişliği için belirli aralıklı mesafelerde verici kurulumu sağlanması gerekmektedir. Fiber internete kıyasla indirme ve yükleme hızı daha düşük olsa da istasyona uzaklık mesafesine ve kullanılan cihazlara bağlı olarak fiber hızında internet sunulabilmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir