Sanal Santral; Karasal veya IP Santral yatırımı yapmadan internet üzerinden kullanım imkanı sağlayan telefon santral hizmetidir. Sanal santral nedir sorusunun detaylı anlatımı.

Pasifik Sanal Santral, ekonomik, kullanımı kolay ve internetin olduğu her yerden erişilebilen gelişmiş bir telefon sistemidir. Bakım maliyeti gerektirmez. İnternetin bulunduğu her noktadan kolay ulaşılabilen “sanal” bir iletişim çözümüdür. İşletmeler için mevcutta karasal santral kullanımında telefon bağlantıları, ayrı ayrı kablo hatları üzerinden çalışır. Pasifik Sanal Santral de,  tek kablo üzerinden internet ve bir den fazla telefon hattınızı kullanma imkanı yeni teknoloji ile birlikte sunmaktadır.

Pasifik Sanal Santral de aramaları yönlendirebilir, konferans aramaları ayarlayabilir, karşılama mesajları oluşturabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Pasifik Sanal Santral, IP (internet protokolü) iletişimini kullanan bir dijital telefon haberleşme sistemidir. Geleneksel telefon hizmetinden farklı olarak, kurum içi telefon hattı veya donanımı gerektirmez. Pasifik Sanal Santral çözümleri, hizmet sağlayıcı tarafından barındırılabilir veya bir bulut hizmetinde devreye alınabilir.

IP Santral (IP PBX)  Telekomünikasyon sektörüne sağladığı dijitalleşme ile Kişi ve Kurumlara teknoloji, kullanım kolaylığı, kullanım çeşitliliği, teknoloji destekli  kullanım kısıtlamalarını kaldırarak verimliliği artırmıştır.

Kurumsal kullanımlar da, birden çok şubeyi tek bir numara üzerinden yönetme, tek bir numara üzerinden çok şubenin gelen ve giden aramasını yönetme, tüm konumdan bağımsız şubelerinizin numarasını tek santralde toplayarak verimliliği artırırken, ölçümlemeler ile denetimi sağlar. Bir Sanal/IP Santrali, çeşitli VOIP/SIP telefonlarını bir birine bağlayan sunucu/bulut tabanlı bir santraldir. Geleneksel bir analog/karasal santral sisteminin donanım ve telefon kablolarını kullanmak yerine, telefon sistemini bir LAN (Yerel Alan Ağı) veya İnternet bağlantısı veya bir Wifi ağı aracılığıyla bağlar.

Yalın bir ifadeyle, sanal bir Santral sistemi, şirket içi bir sunucu gereksinimi duymadan bulutta (internet üzerinden erişilen bir sunucu) barındırılan bir IP Santrali’dir.

Sanal Santral, arayanları geleneksel sabit hatların fiziksel kablolaması yerine İnternet üzerinden dijital ses sinyalleri ileterek birbirine bağlayan bir VoIP/SIP telefon sistemidir.

Analog Santral (Private Branch Exchange) sistemi, fiziksel olarak yerinde barındırılır ve teknik destek ve bakım için hantal, pahalı donanım, şirket içi bir ekip veya hizmet gerektirir.

Bunun aksine, sanal Santral sistemi, üçüncü taraf bir VoIP/SIP (İnternet Üzerinden Ses Protokolü) sağlayıcısı tarafından tesis dışında bulutta barındırılır. Sanal Santral kablosuz olduğundan, kullanıcılar masa telefonları, masaüstü bilgisayarlar veya akıllı telefonlar dahil olmak üzere VoIP uyumlu herhangi bir cihaz aracılığıyla internet bağlantısı olan her yerden iş telefonu sistemlerine erişebilirler.

Sanal Santral sistemlerini kullanan işletmelerin kendi santral ve santral ile zorunlu alması gereken cihaz ve ekipmanlarını satın almak, kurmak veya bakımını yapmak zorunda değildir. Pasifik Sanal Santral sisteminde, bakım, barındırma ve saklama hizmetlerinin tümü tarafımızdan sağlanmaktadır.

Pasifik Sanal/Bulut/IP  Santral, barındırılan Santral hizmetleri olarak da bilinen Sanal Santral sistemleri, uluslararası, yerel coğrafi Telefon Numaralarınızı aynı sistem üzerinde bir arada kullanmanızı sağlar. Analog/Karasal santrallerde dış veya iç hat artırımlarında mevcut santralinizde kapasite artırımı, cihaz yatırımı gerektirmeden teknolojik yenilikler ile kullanmanızı sağlar. Kurumunuza ait tüm Sabit Numaralarınızı tek bir noktadan kullanabilir, HD ses, zil grupları, dahili konferans, görüntülü arama, ve daha fazla özelliği Pasifik Sanal Santral ile kullana bilirsiniz.

Pasifik Sanal Santral kullanıcılara teknolojinin yenilikleri ile kullanım kolaylığı ve maliyet avantajı sunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir