VOIP Telefon Hizmeti

VoIP/SIP telefon, internet üzerinden telefon araması yapma ve alma yöntemini açıklayan İnternet Üzerinden Ses Protokolü’nün kısaltmasıdır. Çoğu kişi VoIP sistemleri yerel telefon şirketine alternatif olarak görmektedir. Bir IP adresi duyduysanız, bu sizin İnternet Protokol adresinizdir. IP adresi, bilgisayarların ve cihazların internette birbirleriyle iletişim kurmasını sağlayan sistemlerdir.

İnternet bağlantınız varsa, yerel telefon hizmetine ihtiyaç duymadan tüm iletişim ihtiyacınızı yönete bilirsiniz. VoIP/SIP çözümleri, uzun yıllara dayanan açık sistemler üzerine inşa edildiğinden herhangi bir bilgisayarda çalışır.
VoIP/SIP servis sağlayıcıları, arama yapmaktan daha fazlasını size sunar. Mevcut telefon ağları üzerinden giden ve gelen aramaların yönlendirilmesini sağlarlar. Sabit hatlar ve cep telefonları, Genel Anahtarlamalı Telefon Şebekesi’ne (PSTN) bağlıdır.

Geleneksel telefonlar, ses sinyallerini taşımak için analog hatlar kullanır. Arama yapmak istiyorsanız, fazladan kablo döşemiş olmanız gerekir.

Voıp Telefon Nasıl Çalışır?

IP üzerinden sesi taşırken, internetin önemli bir yapı taşı olan İnternet Protokolünü kullanır. IP telefon, asırlık telekomünikasyon sisteminden büyük bir yenilik sağlamıştır. Telefon görüşmeleri için, konuşma küçük veri paketleri olarak gönderilip/alınır. İnternet bu veri paketlerini bir saniyeden daha kısa sürede dünyanın her yerine gönderebilir. İnternet telefonu için, bu paketler telefonunuz ve bir VoIP/SIP sağlayıcısı arasında dolaşmaktadır.
Bir VoIP/SIP telefon sistemi diğer telefonlar arasında veya başka bir telefon şirketine yapılan aramaları kolaylaştırır. Ayrıca sesli posta, arama yönlendirme, arama kaydı ve daha fazlası gibi başka yararlı işlevler de sağlar.
• Telefonunuz Yerel Alan Ağınızdaki (LAN) anahtarınıza veya yönlendiricinize bağlanır.
• Bir telefon numarası çevirdiğinizde, IP telefonunuz VoIP servis sağlayıcınıza karşı tarafı aramasını söyler.
• VoIP/SIP hizmetiniz aramayı kurar ve IP telefonunuzdan veri paketleri alışverişi yapar.
• VoIP/SIP telefonunuz bu dijital sinyalleri tekrar duyabileceğiniz sese dönüştürür.

VoIP/SIP Telefon Avantajları
VoIP/SIP  telefon görüşmelerinizi yönetmek için VoIP/SIP size kullanımınızı kolaylaştıran imkanlar sunmaktadır. 

Bunlar aşağıdaki gibidir.

• Daha düşük maliyet: Birçok tüketici ve işletme benzer şekilde önemli maliyet tasarrufları gerçekleştirdi ve telefon faturalarını %60’ın üzerinde düşürme imkanısunar.
• Yüksek kaliteli ses: Arama kalitesinde gözle görülür bir fark vardır. Bu nedenle ses boğuk veya bulanık değildir.
• Gelişmiş özellikle: Otomatik operatörler, arama kaydı ve arama kuyrukları gibi şirketinizi çalıştırmak için üstün özelliklerden yararlanın. Genellikle iş telefonu kullanımlarında ilave özellikler ve kullanım kolaylıkları sunmaktadır.

• Uzaktan kullanıma hazır: Çalıştığınız her yerde gelen ve giden telefonlarınıza cevap verebilirsiniz. Evden çalışıyorsanız teknik kurulum gerekmez.

• Dünya ile iletişiminiz ofis dışında da kullanımınıza hazırdır. Konumdan bağımsız kullanım imkanı sizin yönetiminizdedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir